Lokalita

Dopravní infrastruktura

Pro ty, co jezdí auty je Třebčín skvělým výchozím bodem, protože se nachází v blízkosti nájezdu na dálnici D46. Díky tomu je snadné a rychlé se dostat do blízkých přilehlých měst, jako je Olomouc a Prostějov. S dobrou dopravní infrastrukturou a snadným přístupem k dálnici je Třebčín ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné místo k bydlení blízko Olomouce.

V Třebčíně se nachází jak vlakové nádraží, tak i autobusová zastávka, což poskytuje širokou škálu možností pro cestování do okolních měst a obcí. Vlakové nádraží se nachází v blízkosti centra obce a je obsluhována pravidelnými spoji směrem na Olomouc nebo Prostějov. Autobusová zastávka se nachází v těsné blízkosti vlakového nádraží a také nabízí spoje do okolních obcí a měst. Obyvatelé si tak mohou vybrat, kterou z lokalit pro své cestování zvolí. Díky dobré dopravní infrastruktuře můžete snadno a pohodlně cestovat do Olomouce, Prostějova a dalších míst v okolí.

Školy

Ve spádové obci Lutín, která těsně navazuje na Třebčín a je propojena také cyklostezkou, se nachází mateřská škola i základní škola, což umožňuje rodičům zajistit kvalitní vzdělání bez nutnosti cestování do vzdálených oblastí. Tuto trasu do školy využívají děti, které se tak dostanou pohodlně a bezpečně pěší chůzí do školy bez použití dopravního prostředku. Kromě toho se také v Lutíně nachází Sigmundova střední škola strojírenská. V Třebčíně jsou k dispozici dětská hřiště, kde mohou děti trávit volný čas. Pořádají se zde i různé zábavy, kulturní a společenské akce.
Celkově tedy Třebčín a jeho okolí nabízí rodinám s dětmi příjemné a bezpečné prostředí s dobrými možnostmi vzdělávání, zábavy i využití volného času.

Obchody

V obci Třebčín se nachází 2 obchody a místní pohostinství.
V přilehlé obci Lutín byla zahájena výstavba supermarketu nadnárodní firmou.

Zdravotnictví

V přilehlé střediskové obci Lutín se nachází zdravotní středisko (zobrazit web), které poskytuje základní lékařskou péči. Součástí zdravotního střediska je také lékárna. Ve zdravotním středisku je k dispozici praktický lékař, dětský lékař, stomatolog a rehabilitační středisko.

Příroda

Třebčín spadá do mikroregionu Kosířsko. Kam nejblíže na procházku…..? Přírodní park Velký Kosíř je chráněná lokalita v nejjižnějším výběžku Zábřežské vrchoviny. Stejnojmenný vrchol Velký Kosíř se svými 442 m n.m. je nejvyšším vrcholem Hané.

Olomouc

Olomouc, krásné město v sousedství Třebčína. Pokud hledáte výlety do okolí, určitě se vydejte do Olomouce, která je od Třebčína vzdálena pouhých 10 km. Olomouc je známá svými historickými památkami, jako je například Sloup Nejsvětější Trojice, a také svým bohatým kulturním životem. 

Pozemky Třebčín

Zaujal vás náš projekt?

    Jméno
    E-mail
    Zpráva